Products
Product Name: 3.5mm Single Pin Plug Earpiece Listen Only 2 Way Radio Headset
Brand: Earphonic
MOQ: 5 PCS
OEM/ODM: Yes
Warranty: 3-6 months
Product Features:
G-type earhook single listening headphones
1. Plug Type: 3.5mm single pin;
2. Soft rubber ear hooks;
3. Rotating the speaker can reduce the pressure on the wire;
4. Can be adjusted to the left and right ears;
5. Cable Length:50CM
Speaker Parameters:
| Electrical Parameters of Speaker | |
| Impedance | 150Ω±3Ω |
| Resonance Frequency | 350Hz ±20% |
| Intelligent degree | 111±5dB At 1000 Hz At 0.179V; |
| Rated Power | Rated Power Input 2mW, Max Power Input 3mW |
| Frequency scope | 20HZ—20KHZ At 0.179 V |
| Ruzzes&Rattles | Clear sound, no noise At 0.25V(50HZ-3KHZ) |
| Distortion | Less Than 5% at 1500Hz |
| Polarity | Positive Electrode,When an instantaneous DC voltage of 0.2V is applied to the positive electrode, causing the voice coil to move forward, the input terminal connected to the positive electrode is the "+" pole |
| Flux Density | ±15% Guass (Surface) |
| Speaker Shell Diameter | Φ25mm±0.01mm; |
Compatible Model :
Connectors can be customized.
|
Brand |
Connectors |
|
Motorola |
R7, M1, M2, M3, M4, M5, M6, M7, M8, M9, CLP, S1, DLR110 |
|
Hytera |
M1, M4, M5, M6, H1, H2, H3, TC700 |
|
Kenwood |
K1, K2, K3, K4 |
|
Speura |
Speura |
|
Icom |
S1, S3, S6, S6-WP, S8, S9 |
|
Vertex |
S1, Y1, Y4, Y5, Y6 |

SUBSCRIBEPlease read on, stay posted, subscribe, and we welcome you to tell us what you think.

Xiamen Yuhong Export & Import Co., Ltd. was founded in 2023 with its independent brand LSENG. We specialize in providing one-stop solution for walkie-talkie accessories, focusing on the R&D and supply of high-quality walkie-talkie microphones and headsets. Our product portfolio covers walkie-talkie headsets, external speakers, wireless Bluetooth accessories and other supporting accessories. Tailored for multiple industry scenarios, our products consistently deliver outstanding audio performance.
Email : chris@accessoriesradio.com
Address: Address: 215-34, 2/F, Sihai Building, Fanghu West Rd, Huli Dist, Xiamen, Fujian, China Post Code:361006
2026 @ Xiamen Yuhong Import and Export Co.,ltd. All Rights Reserved. Sitemap | Blog | XML | Privacy Policy
IPv6 network supported